Darmowa dostawa na terenie Polski od 129 zł

Pocałunek Słońca w Jaen - kawa ziarnista bio 1kg

1000_pocalunek_slonca.png
  • nowość

Organiczna kawa specialty z regionu Cajamarca w Peru, 100% Arabica.

W smaku wyczujesz delikatną mleczną czekoladę i soczystą mandarynkę. Słodki karmel przeplata się z rześkością zielonego jabłka, pozostawiając długotrwały finisz prażonych migdałów.

Uprawiana na słonecznych wzgórzach Andów w okolicach Jaen, zachwyca bogatym bukietem smaków i aromatów, przenosząc Cię wprost do serca Peru.

 

Idealna na chwile relaksu i poranne przebudzenie. Doskonale smakuje czarna lub z dodatkiem mleka.

Cena: 159,00 zł 159.00
ilość: szt.

towar niedostępny

OPOWIEŚĆ KAWY

Pocałunek Słońca w Jaen to peruwiańska 100% arabica pochodząca z plantacji Finca Chirimoya. Swą słoneczną opowieść uwalnia zaparzona w ekspresie ciśnieniowym lub kawiarce. Plantacja, z której pochodzi, słynie z wysokiej jakości kawy uprawianej z wykorzystaniem zrównoważonych metod, ze szczególnym naciskiem na ochronę środowiska. Pocałunek Słońca w Jaen tworzą najwyższej jakości ziarna odmian Caturra, Catimor, Bourbon oraz Gesha, rosnące na wysokości aż 1758 metrów!

Ziarna zostały poddane obróbce metodą na mokro (washed). Świeżo zebrane wiśnie kawowca poddano fermentacji w całości w zamkniętych zbiornikach przez 24 godziny przed rozdrobnieniem. Następnie rozdrobnioną kawę przeniesiono z powrotem do szczelnie zamkniętych pojemników i ponownie fermentowano w środowisku beztlenowym przez kolejne 36 godzin. Sfermentowaną kawę następnie dokładnie umyto i suszono w zacienionych łóżkach przez 7–10 dni.

Kawa otrzymała 85.25 punktów w eksperckich testach cuppingowych. 

 

DOSTAWA

Zamówienia złożone i opłacone do 12:00 wysyłamy tego samego dnia. Zazwyczaj dostawa zajmuje 1-2 dni robocze od momentu wysyłki.

 

Specyfikacja

Kawa ziarnista
Metoda parzenia: Kawiarka/Ekspres
Kraj: Peru
Region: Cajamarca
Plantacja: Finca Chirimoya
Wysokość upraw: 1758 m n.p.m.
Odmiany: Caturra, Catimor, Bourbon, Gesha
Obróbka: Washed
Profil smakowy: mleczna czekolada, mandarynka, karmel, dojrzałe jabłko
Certyfikat: Europejski certyfikat ekologiczny
Punktacja SCA: 85,25 pkt

O plantacji

Finca Chirimoya: Połączenie tradycji i innowacji w trosce o lepszą kawę

W 2018 roku grupa drobnych producentów kawy z Cajamarca w Peru połączyła siły, tworząc Finca Chirimoya. Ich celem było nie tylko udoskonalenie produkcji kawy, ale również ochrona i wzbogacanie otaczającego ich środowiska naturalnego.

Finca Chirimoya łączy w sobie tradycyjne metody uprawy z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Każda rodzina wchodząca w skład grupy modernizuje infrastrukturę swojego gospodarstwa, jednocześnie pielęgnując i przekazując dalej pokoleniową wiedzę na temat uprawy kawy.

Członkowie Finca Chirimoya produkują wyłącznie kawy organiczne, stosując zrównoważone praktyki rolnicze. Dzięki temu gleba jest bogatsza, a kawa zyskuje wyjątkowe walory smakowe, w pełni oddające charakter regionu Cajamarca.

Aby w pełni wydobyć potencjał uprawianej kawy, Finca Chirimoya uruchomiła własny mokry młyn. Centralizując proces przetwarzania po zbiorach, grupa ma pełną kontrolę nad jakością kawy. Nowoczesne technologie stosowane w młynie pozwalają na uzyskanie czystego i spójnego smaku, w którym można odkryć unikalny charakter Cajamarca.

Finca Chirimoya to nie tylko kawa, to historia o ludziach, którzy z pasją i zaangażowaniem dbają o swoje dziedzictwo i środowisko naturalne.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl