Darmowa dostawa na terenie Polski od 129 zł

Wzgórza Gayo o zmierzchu - kawa mielona bio 250 g

Gęsta jak wulkaniczna ziemia, na której rośnie i wybitnie korzenna - ta organiczna kawa specialty nie pozwala przejść obok siebie obojętnie. 100% Arabica uprawiana jest na sumatrzańskich grzbietach, a jej jakość potwierdza europejski certyfikat ekologiczny. Filiżanka małej czarnej zasmakuje szczególnie miłośnikom cięższych i mało kwaśnych smaków.

 

Doskonała jako klasyczne espresso.

 

Cena: 49,00 zł 49.00
ilość: szt.

towar niedostępny

 

OPOWIEŚĆ KAWY

Wzgórza Gayo o zmierzchu współtworzą ziarna arabiki z czterech odmian kawowca. Kawa rośnie na niewielkich plantacjach zgodnych z ekologicznymi wymogami. Zamiast tradycyjnej metody obróbki, członkowie Gayo Lauser Antara Cooperative łączą metodę suchą z mokrą. Otrzymują dzięki temu wyjątkowo gęsty i pełny smak, który w testach eksperckich otrzymał 84,25 punktów.

 

DOSTAWA

Zamówienia złożone i opłacone do 12:00 wysyłamy tego samego dnia. Zazwyczaj dostawa zajmuje 1-2 dni robocze od momentu wysyłki.

 

Specyfikacja

Kawa mielona
Metoda parzenia: Kawiarka/Ekspres
Kraj: Indonezja (Sumatra)
Region: Aceh Tengah
Plantacja: Gayo Lauser Antara Cooperative
Wysokość upraw: 1375 m n.p.m.
Odmiana: Linie S, Boubon, S-288, Catimor
Obróbka: Semi-washed
Certyfikat: Europejski certyfikat ekologiczny
Punktacja SCA: 84,25 pkt

 

O plantacji

Na regionie Aceh historia odcisnęła bolesne piętno. Przez prawie 30 lat toczył się tu konflikt, który zakończył się dopiero w 2005 roku podpisaniem porozumienia między lokalnymi rebeliantami domagającymi się niepodległości a rządem w stolicy Indonezji. Gayo Lauser Antara Cooperative założyli 10 lat później mieszkańcy Aceh z nadzieją na lepsze jutro. Obecnie kawową spółdzielnię tworzy ponad 700 członków. Wśród innych kooperatyw wyróżnia ją silne poczucie zjednoczenia. Świadomość, że tylko uprawa najlepszej i organicznej kawy pozwoli realnie poprawić jakość życia, pcha ich wciąż do przodu.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl